Nakit Yönetimi

Nakit yönetimi ihtiyaçlarınıza özel çözümleri birlikte oluşturalım.

ALBANK, uzman kadrosu ile müşterilerinin ticari faaliyetlerinden doğan tahsilat ve ödemelerinin daha verimli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla;

  • Tahsilat, ödeme, fon fazlası yönetimi ve dijital çözümler konusunda danışmanlık,
  • İhtiyaca özel tahsilat / ödeme ürün ve hizmetleri geliştirme,
  • Firma muhasebe sistemine uygun ödeme ve/veya tahsilat bilgileri alımı ve gönderiminin online sağlanması, faaliyetlerinde bulunur.

ALBANK Nakit Yönetiminin temel hedefi, tahsilat ve ödeme işlemlerinde hız kazandırmak , müşterilerinin operasyonel yükünü ve maliyetini azaltmak, verimliliği artırmak, işlem hatası olasılığını en aza indirmek ve güvenliğini artırmaktır.


TAHSİLAT: Nakit, Havale /EFT/EÖS, B-EFT Çek , Kredi Kartı, POS, DBS, Kartlı DBS , Süpürme Yöntemi Tahsilat, Günlük Ciro Temliki ödeme yöntemleri,

ÖDEME: Mal alımları, Vergi, Kira , Personel, Tolu EÖS , Toplu EFT /Havale vb ve Tüm Kamu ödemeleri için ALBANK Nakit yönetimi ürünleri ile ödemelerin hızlı ve güvenli yapılması,

MUTABAKAT: API Bankacılığımız ile mutabakatların hızlı ve güvenilir yapılması, nakit yönetim ürünlerin bu kanalardan kullanılması ile zaman , hız ve güvenlik olarak firmalarımıza avantaj sağlarız.


KARTLI DBS Sisteminin Firmanıza Avantajları:

  • Bankamızca tahsilat garantisi sağlanacağından, firma nakit akışınız daha hızlı ve güvenli gerçekleşir.
  • Sistemimizdeki bayi/müşterilere ait güncel kredili bakiyeleri firmanıza düzenli olarak bildirileceğinden, bayi/müşterilerinizin finansal yapısı hakkında bilgi sahibi olma imkânı oluşur.
  • Zaman tasarrufu sağlanarak, operasyonel iş yükünde ve maliyetlerde azalma olur.

KARTLI DBS Sistemi'nin Bayinize Avantajları:

  • Çek/Senetle yapılan ödemelerin getirdiği operasyonel iş yükü ve kanuni yaptırımlar ortadan kalkar.
  • Fatura takibinin yapılması kolaylaşır.
  • Kredi limiti sayesinde nakit sıkışıklıklarında dahi ödeme rahatlığı elde edilir.


Toplu Çek Tahsilatı ve Entegrasyon İşlemleri

Tahsilatlarını çoğunlukla çek ile gerçekleştiren firmalar için çek giriş dosyaları aracılığıyla otomatik ve firma muhasebe programları ile entegre hizmet verilmektedir.

Nakit ve Çek Toplama Hizmetleri

Nakit ve çekleriniz zırhlı araçlarla, dilediğiniz lokasyonlardan rotalara uygun, mutabık kalınan gün saatlerde teslim alıp ilgili tutarların hesaplarınıza yatırılması sağlanmaktadır.


Ödeme Hizmetleri

Çek İşlemleri

Bankamız Türk Lirası ve yabancı para çek karnesini kullanarak ödemelerinizi çekle yapabilir, nakit sıkışıklığından kurtulabilirsiniz. Müşterilerinizden aldığınız çekleri ise tahsile veya kredi teminatınıza verebilirsiniz.

Nakit Yönetimi Ödeme Sistemi (TL, TP Toplu Ödeme)

Çok sayıda ve toplu ödeme yapan firmaların ödeme operasyonunu kolaylaştırmak ve kullanıcı hatalarını önlemek için hazırlanmış, yüksek güvenlikli ve kolay kullanıma sahip bir bilgisayar programıdır.

Toplu Havale/EÖS/ EFT işlemleriniz için Albank’a ileteceğiniz ödeme dosyaları ve talimatın oluşturulması işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır.

Oluşturduğunuz dosyaları; e-posta veya Güvenli IP kanalı ile olarak Bankamıza iletilebilirsiniz.